środa, 31 grudnia 2014
ABCya
Program ABCya PAINT jest narzędziem do rysowania. Mamy wiele możliwości, aby wykonać swój obrazek. Można uzupełnić go balonami rożnymi kształtami, pieczątkami oraz postaciami. Jest to idealne narzędzie, gdy mamy chwilę czasu do wykorzystania z dziećmi.
Mamy do dyspozycji:
- ołówek
- marker
- pędzel
- wałek
- spray
- puszkę z farbą
- dodawanie tekstu
- pieczątki
- balony
- figury geometryczne
- kliparty
- lustrzane odbicie
- gumka.
Gotowy rysunek można zapisać i wydrukować.
ABCya PAINT: http://www.abcya.com/abcya_paint.htm
W Sylwestrowym wykonaniu mój rysunek wygada tak:
W tym narzędziu mamy również edukacyjne gry przeznaczone dla uczniów klas I-III. Są dostępne bezpośrednio ze strony internetowej, czyli nie trzeba nic ściągać na własny komputer. Niestety gry są dostępne tylko w wersji angielskiej.
ABCya:http://www.abcya.com/
Mogą jednak być przydatne w nauce słówek z języka angielskiego np. grając w grę memory:
poniedziałek, 29 grudnia 2014
Książka Dyscyplina i kierowanie klasą
Często, w zawodzie nauczyciela napotykamy na problemy z utrzymaniem ładu i dyscypliny na zajęciach. Dobrą lekturą opisującą, co robić w danej sytuacji jest książka pt. "Dyscyplina i kierowanie klasą", którą napisał Clifford H. Edwards. Oczywiście publikacja ta, nie jest dokonała, gdyż każde dziecko, przypadek jest inny i nie zawsze znajdziemy w niej odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Mimo to uważam, że warto ją przeczytać, gdyż na pewno pomoże w niejednym przypadku.
Książka ta jest często wykorzystywana w kształceniu i doskonaleniu nauczycieli. Jest napisana prostym, zrozumiałym językiem z licznymi przykładami z życia szkolnego.
Rozdziały są tak uporządkowane, aby ułatwić nauczycielowi w dobór odpowiednich wyborów w kwestii dyscypliny. Składa się ona z 4 powiązanych ze sobą części:
- CZĘŚĆ I- Problemy związane z dyscypliną: w rozdziale 1 przedstawiono skutki i przyczyny problemów z dyscypliną w szkole. W rozdziale 2 zawarto elementy, które mogą stanowić podstawę określonego , indywidualnego podejścia do zagadnienia.
- CZĘŚĆ II- Modele dyscypliny: jest to 8 sprawdzonych modeli dyscypliny- ich podstawowe zasady i tryb postępowania. Wśród nich znajdują się teorie psychologiczne psychiatryczne i psychoterapeutyczne.
-rozdział 4- Dyscyplina asertywna: Lee Canter
-rozdział 5- Logiczne konsekwencje: Rudolf Dreikurs
-rozdział 6- Analiza transakcyjna: Eric Berne i Thomas Harris
-rozdział 7- Trening skuteczności nauczyciela: Thomas Gordon
-rozdział 8- Terapia rzeczywistości. teoria wyboru: Eilliam Glasser
-rozdział 9- Dyscyplina rozsądna: Forrest Gathercoal
-rozdział 10- Model Jonesa: Fredric H. Jones
- CZĘŚĆ III- Tworzenie uniwersalnego programu dyscypliny: jest to część idealna dla początkującego nauczyciela, który dopiero tworzą własną teorię dyscypliny. W rozdziale 11 pokazano w jaki sposób porównywać ze sobą różne podejścia i wybrać ten, który najbardziej odpowiada nauczycielowi. W rozdziale 12 podano przykład jak tworzyć własny indywidualny program dyscypliny.
- CZĘŚĆ IV- Podejścia i procedury kierowania klasą: rozdziały 13, 14 i 15 dotyczą głównych problemów dyscyplinarnych, takich jak przemoc w szkole, różnorodnością uczniów w klasie pod względem kulturowym, społecznym oraz etnicznym. Pokrótce omówiono zasady postępowania z uczniami agresywnymi oraz metody rozwiązywania konfliktów. Przedstawiony został model przeciwdziałania przemocy w szkole.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2006
Liczba stron: 508
wtorek, 23 grudnia 2014
Życzenia
Boże Narodzenie to cudowny czas.
Wszyscy już czekają na choinki blask.
Na jej świeży zapach i kolorów moc.
Na pierwszą gwiazdkę
i tę cudowną wigilijną noc.
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
Dla wszystkich nauczycieli najlepsze życzenia!
Subskrybuj:
Posty (Atom)